Armatka działko zraszacz turbinowy polowy dwudyszowy sektorowy i pełnoobrotowy SKIPPER

10134

Nowy produkt

Działko zraszające SKIPPER jest zraszaczem dwudyszowym /druga dysza ma średnicę fi 6mm/ z napędem turbinowym. Średnica pola zraszanego maks. 82 m, opad 7 mm/h

Więcej szczegółów

1 160,00 zł

Dostępność: magazyn

Więcej informacji

Armatka wodna, zraszacz SKIPPER przeznaczony jest do nawadniania upraw warzywniczych, rolniczych szkółkarskich i nawodnień terenów zielonych.. Jest zraszaczem sektorowym średniej wydajności. Najczęściej pracuje na statywach, rzadziej z deszczownią szpulową z wężem 50 - 75 mm. Aktywny rozpraszacz pozwala na uzyskanie równomiernego i drobnokroplistego opadu w całym zakresie działania zraszacza.
 
Budowa i działanie
Zraszacz SKIPPER jest zraszaczem turbinowym. Do napędu wykorzystywana jest oddzielna dysza w postaci przestawnej rurki, z której woda wydostając się uderza o łopatki wirnika i wprawia go w ruch obrotowy. Wirnik poprzez przekładnię i wałek napędowy zazębiony w nieruchomej koronie wymusza obrót korpusu zraszacza. Po osiągnięciu punktu zwrotnego dla pracy sektorowej następuje przestawienie dyszy w przeciwne położenie i wirnik zaczyna obracać się w stronę przeciwną. Wówczas zraszacz pracuje w odwrotnym kierunku aż do osiągnięcia przeciwnego punktu zwrotnego dla pracy sektorowej itd. Zraszacz w obu kierunkach porusza się z tą samą prędkością. Ustawienie kąta zraszania za pomocą ruchomych pierścieni na podstawie. Aby wyłączyć pracę w sektorze wystarczy zdjąć pierścienie lub podnieść palec prowadzący pod układem przełączania dyszy napędowej. Wraz z obracającym się wirnikiem współpracuje rozpraszacz, który zagłębia się cyklicznie w strumień wody powodując skrócenie promienia i intensywnie rozprasza strumień. Rozpraszanie można regulować na krzywce, po której prowadzony jest pręt rozpraszacza. Dolna korona wykonana z aluminium, wewnętrzna tuleja złącza z mosiądzu. Korpus zraszacza, obudowa przekładni i wirnik z aluminium. Dysze z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Sprężyny ze stali nierdzewnej. Łożyskowane złącze obrotowe. Uszczelnienie gumowe złącza obrotowego typu U. W wyposażeniu komplet 3 wymiennych dysz. Możliwość stosowania dysz od 10 do 22 mm.
W zestawie dysze 14, 16, 18 Możliwosc zakupu dodatkowych dysz
Przyłącze 11/2" GW
Współpracuje z trójnogiem 11/2" TA6

Pobierz